Yongnuo YN360 Light Wand (już w Polsce!)

Yongnuo YN360 Light Wand

Yongnuo nie przestaje zadziwiać. Po fantastycznych lampach błyskowych będących znakomitym i przemyślanym systemem o którym pisałem w jednym z wpisów oraz po wielu kapitalnych lampach LED czas przyszedł na świetlny miecz!
Tak, tak,… bohaterowie Gwiezdnych Wojen mogą pozazdrościć! Nie zazdroszczą natomiast co, którzy wcześniej wypuścili podobne konstrukcje tylko, że kosztowały ok. 500 USD. Teraz już za niewiele ponad 60 USD dostaniecie produkt znacznie przewyższający to co na rynku było dostępne.

Po angielsku nazywa się to Light Wand ale jaka tam różdżka… ponad 2500 lumenów to już miecz świetlny!

Youngnuo YN360
Youngnuo YN360

Przejdźmy do konkretów. Yongnuo YN360 ma kilka rodzajów diod. Najpierw klasyka czyli  160 diod LED świeci światełkiem 3200K, a drugi zestaw 160 diod LED świeci w 5500K. Mamy więc możliwość przechodzenia od światła sztucznego żarówek po naturalnie białe.

No ale jest jeszcze zestaw 40 diod RGB czyli mamy możliwość ustawienia dowolnego koloru jaki nam się wymarzy. WoW!

Youngnuo YN360
Youngnuo YN360

Ale to jeszcze nic. YN360 można sterować… ze smartfonu! W aplikacji jest paleta kolorów w tzw. presecie, ale można też zaprogramować dowolny własny kolor. WoW! WoW! WoW!

Wymiary to 40 x 5 cm w zaokrągleniu. Zasilanie to najpopularniejsza bateria serii Sony NP-Fxxx przy czym Youngnuo rekomenduje model 750 z racji dużej pojemności wystarczającej na 4 godziny pracy z diodami RGB lub 2 godziny korzystając z pełnej mocy diod białych.

O staranności z jaką przygotowano ten produkt niech świadczy też to, że nie zapomniano o… gnieździe śruby statywowej na dole rękojeści, czyli nie ma problemu ze statycznym oświetlaniem planu zdjęciowego gdzie mamy światełka na statywach.

Youngnuo YN360
Youngnuo YN360

Planowana cena… 62USD!!! Chyba widać trzęsienie ziemi. Podobny, chociaż bardzo ubogi technicznie w porównaniu, produkt Polaroida staniał na Amazonie o… 350USD!

Nie mogę się doczekać!!! Czy napisałem już, że kocham LEDy? Nie?! To piszę…. KOCHAM LEDY!

strona produktu: http://www.hkyongnuo.com/e-detaily.php?ID=375
zdjęcia: Youngnuo

Czy już mam?

NIE. Po pierwsze cena w Polsce za wysoka: ~450 zł Ups! Po drugie jak dla mnie świeci za słabo… Nie wiem dlaczego, ale kosztem ograniczenia czasu świecenia mogli zastosować lepsze LEDy i jakby miecz świecił 2x silniej to byłby super! Niestety trzeba poczekać na wersję mk II bo pomysł jest świetny!

Uwaga! W Polsce możecie kupić w sklepie ELTEC.plhttp://eltec.pl/Lampa-diodowa-LED-panelowa-MIECZ-model-YN-360.html

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

 


(c) TravelPhoto.pl

Share