To o czym marzycie: FRIO coldshoe.

Nie ma nic bardziej wqrzającego jak skręcanie sprzętu. Mocowanie „takich i owych” klem, złączek, adapterów na statywach. Później trzeba jeszcze w to wsadzić lampy/oświetlacze/mikrofony i… …i tak coś odpadnie/przekręci się/… Generalnie robota głupiego.

No ale jest wreszcie rozwiązanie! Stopka FRIO! Dlaczego genialna? Już sam fakt, że zabezpiecza sprzęt przed wysunięciem się jest wart uwagi ale poza tym niezwykle ułatwia i przyspiesza tę „robotę głupiego”. Po wkręceniu na statyw/szynę akcesoriów wsuwamy w nią np. lampę błyskową do usłyszenia „click” i…. już! Gotowe! Zaciskanie śrub w klemach, dokręcanie pierścienia zabezpieczającego na lampie jest praktycznie zbędne!

frio

A kiedy chcemy taką lampę wypiąć to naciskamy blokadę i ją wysuwamy. Prościej się nie da! Stopka działa we wszystkich kierunkach więc kierując oświetlenie w dowolną stronę lub na statywie gorilla mocując oświetlacz w trudnym miejscu nie musimy się martwić, że lampa wysunie się bo pechowo ustawiona została pod złym kątem… Stopka jest lekka i mała i nie robi dziur w torbie foto jak niektóre inne konstrukcje wycinane z aluminium (skomplikowane, gubiące części i nie zawsze dobrze działające).

frio2

 

Chciałbym napisać o FRIO z jednoczesnym podaniem miejsca, gdzie w polskim sklepie można ją kupić ale… Minęło sporo czasu od premiery FRIO i zdobycia sporego uznania na całym świecie (jest już wersja 2 stopki), a nasza polska nędza nie odpuszcza – stopki dostępne tylko przez zagraniczne serwisy…

http://www.outdoorphotogear.com/store/frio-v2-universal-locking-cold-shoe-mount.html

http://www.amazon.com/Enlight-photo-Frio-Universal-Locking/dp/B00DNADZME

Krzysztof Kobus

Share