Sony Cyber-shot QX – ślepa ścieżka ewolucji?

Jak zobaczyłem co wymyśliła firma SONY w postaci Sony Cyber-shot DSC-QX100 i QX10 to nawet pomyślałem Oooo!!! Ale czad super produkt!

No ale im więcej się przyglądałem różnym prezentacjom i głosom w internecie to nabierałem coraz większej pewności, że to jednak ślepa ścieżka ewolucji.
Co to takiego te aparaty QX? To przystawki do smartfona dające jakość zdjęć taką jaką mają dobre kompakty. W „kieszeni” nosisz obiektyw, w którym masz wszystko poza… ekranem czyli całym sterowaniem! To zadanie smartfona, do którego takowy obiektyw się doczepia i łączy przez WiFi.

Wszystko cudnie tylko trochę Sony się z tym pomysłem spóźniło. Z dwa lata temu byłoby to trzęsienie ziemi ale teraz? Teraz kiedy aparaty w komórkach sięgnęły 40Mp i właśnie Samsung zapowiedział nowy moduł ze stabilizacją obrazu? Problemem dla rozwoju aparatów QX są klienci i ich potrzeby… 95% użytkowników smartfonów nie czepia się jakości zdjęć.

Te 5% niezadowolonych woli mieć aparat kompaktowy, płaski i szybki w obsłudze niż walec, który trzeba podłączyć mechanicznie i programowo z telefonem i próbować zrobić zdjęcie… no ale właśnie ktoś dzwoni, niech to…

Mamy więc ciekawy, nowatorski produkt, który niestety będzie tylko gadżetem i ciekawostką chociaż za pomysł chwała dla Sony!

SONY qx100_lifestyle-001Chcesz poczytać więcej zajrzyj na Dpreviev.com: http://www.dpreview.com/previews/sony-cybershot-dsc-qx100


(c) TravelPhoto.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *