Rewelacyjny adapter Canon EF > SONY E

Coraz mniej powodów do trwania przy muzealnych lustrzankach Canona jeżeli macie dobre obiektywy. Firma Techart zaprezentowała nowy adapter pozwalający na używanie obiektywów Canon EF z bezusterkowymi aparatami SONY.

Techart TCS-04 to nie tylko prosty adapter ale coś więcej. Przede wszystkim działa autofokus bardzo szybko z zachowaniem takich funkcji jak np. detekcja twarzy. Działa też cały system stabilizacji obrazu zarówno w obiektywie jak i w body. Jest również w tym adapterze kilka innych świetnie przemyślanych funkcji.

TECHART TCS-04

Zacznijmy od stopki z gwintem statywowym, która jest tak uformowana, że od razu jest stopką systemu Arca Swiss gotową do wpięcia do głowicę statywową.  Jednak najważniejszą innowacją jest klawisz funkcyjny nazywany “Quick back function”.

Jak to działa? Kiedy ustawicie ostrość możecie ją zapamiętać i szukać dalej ostrości na innym planie. Kiedy jednak chcecie wrócić do poprzedniego ustawienia wystarczy nacisnąć klawisz funkcyjny i ostrość wróci do zapamiętanego miejsca tak szybko jak obiektyw pozwala.

Kiedy klawisz funkcyjny na adapterze naciśnie się szybko dwa razy to ostrość jest ustawiana w okolicy nieskończoności co jest bardzo ważne przy obiektywach tele. Nie musimy czekać aż ostrość przejdzie przez cały zakres. Od razu mamy nieskończoność. Genialne? Genialne!

TECHART TCS-04

Kompatybilność z body: Sony E (Sony α 9 | Sony α 7 R III | Sony α 7 III | Sony α 7 R II | Sony α 7 II | Sony α 6 500 | Sony α 6400.

W związku z zastosowaniem bardziej zaawansowanej technologii nie działa ze starymi body typu a7 czy NEX.

Cena ok. 220 USD.


TravelPhoto.pl

Share