Red and Gold czyli skóra i pozłotka oraz sposób na biznes!

Moi ulubieńcy od naśmiewania się czyli firma Hasselblad wypuściła jako LIMITED EDITION swojego LUNARA!

Widać, że poza zatrudnieniem cieśli znalazł się w Szwecji ktoś kto potrafi wyprawić skórę (z łosia???) na kolor czerwony. W Julii (to taki szwedzki multimertet – bardzo dobry jest w Polsce)  była też wyprzedaż dla klubowiczów złotej farbki, a Sony czyszcząc magazyny na Kirabati w cenie złomu dało Haselowi trochę wnętrzności NEXa-7. Hasel był very happy!

Efektem tych zakupów jest wspomniana Hasselblad Lunar Limited Edition Red and Gold  czyli genialna myśl inżynierska Hesela – jak wszystko razem zebrać do QPY: pozłotkę, klocek lipowy i kawałek czerwonej skóry oraz elektronikę (trochę zleżałą) od Sony! Aaaaaa! No i jeszcze cena! Skoro to LIMITED EDITION to niech będzie 9… 99… 999… TAK! 9 999 USD! Na jEbaju!

Jakby ktoś nie wiedział to NEX-7 (czyli Hasel Lunar bez cieśli i oprawcy skór) kosztuje na Allegro nowy 2950 zł z obiektywem jak u Hasela (obiektyw od Sony no bo jak cieśla Hasela ma soczewki obrobić… siekierką???) czyli jakieś 780 USD z dostawą!

Hasselblad Lunar Limited Edition Red and Gold
Hasselblad Lunar Limited Edition Red and Gold

Widzicie jak się robi biznes! Tak się to robi! 9 999 USD – 780 USD = 9 219 USD i to jest ZYSK! Dzwoniłem do Nowicy w Beskidzie Niskim i robimy przeprofilowanie produkcji. Łyżki drewniane nie idą już tak dobrze jak dawniej nawet opatrzone hasłem „organiczna kuchnia” więc będziemy robić gripy do aparatów i sprzedawać 12.8 raza drożej… tylko co by tu wybrać za markę… Hmmm… może Olympusa, a może Fuji… Jak macie pomysły piszcie pod postem na Facebooku!

rozbawiony: Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

PS. Na Ebaju nikt jeszcze nie kupił ale 6 obserwuje – mam nadzieję, że zostali jako potencjalnie niebezpieczni namierzeni przez odpowiednie służby…

 

Share