Przepowiednie mi się sprawdzają!

Albo się znam na czym piszę… albo mam DAR WIDZENIAi jestem w awangardzie tych co przepowiadają przyszłość…
Pisałem w poście, że Kowalski i lustrzanka to passe no mamy potwierdzenie większości moich tez. A generalnie chodziło o to, że będą lustrzanki dla super profesjonalistów, bezlusterkowce dla entuzjastów i komórki nazywane smartfonami dla… Kowalskiego czyli każdego!

Już jesteście źli dlaczego popadam we wqrzające Was samozadowolenie ale pomaga mi… LG. LG to nie jest marka, która w fotografii jakoś czymś zasłynęła.
Jej komórki fotografowały tak sobie lub kiepsko ale… właśnie na dpreview.com pojawiła się galeria zdjęć ze smartfona: http://connect.dpreview.com/sample-galleries/8284309575/lg-g2-sample-gallery/2914100975/fullscreen?back=http%3A%2F%2Fconnect.dpreview.com%2Fpost%2F7873985637%2Fsample-gallery-lg-g2-smartphone-photographs%3Futm_campaign%3Dinternal-link%26utm_source%3Dnews-list%26utm_medium%3Dtext%26ref%3Dtitle_0_0%23embeddedSampleGallery8284309575 LG G2!

G2 ma matrycę 13MP, stabilizację obrazu i zdjęcia… znakomite. Jak znakomite? Jak z dobrego kompaktu. Jakie więc wnioski? Firmy produkujące kompakty: trzęście portkami i czym tam macie w nich jak macie… Idą dla was ciężkie czasy!!! Dlaczego poruszyła mnie akurat ta galeria chociaż zdjęcia ze smartfonów obchodzę szerokim łukiem? Bo jest… prawdziwa! Bo ma zdjęcia jakie robi „Kowalski” na wycieczce! Panorama miasta, punkt widokowy, uliczka, muzeum, świątynia, nocny spacer,… i wszystkie znakomite! I niech się nie krzywią ci co to wykonują onanizm nad zdjęciem i oceniają jak będzie wyglądać w wystawowym formacie A2… Te zdjęcia będą max. jako 13×18 cm ale… będą to znakomite zdjęcia!

Żyjemy w ciekawych czasach! Nie tak w sumie dawno kiedy Canon 5D mk II był już ze trzy lata na rynku skarżyłem się na marazm… na brak nowości… czułem się zaniedbany przez koncerny patrzące na mnie jak na robaka ruszającego się szybciej niż inne i niepokojącego ich spokojny byt… Aż tu nagle… Panowie! Wasz najlepszy czas dobiega końca! Zamykajcie linie produkcyjne bo za chwilę 99% użytkowników będzie potrzebować nowego smartfona z fajnym aparatem, a nie  cegiełką zwaną kompaktem o kotwicy zwanej lustrzanką nie wspomnę… Oczywiście lustrzance określanej jako „entry level”.

Zobaczcie zdjęcia z tego LG G2 w pełnej rozdzielczości – kliknijcie w prawym dolnym rogu na: Download Original… Podlinkowałem zdjęcie z muzeum… No i pomyślcie co można z takiego zdjęcia zrobić z minimalną obróbką!

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *