PocketWizard w kłopotach!

Czasy się zmieniają. Szanowałem PocketWizard za jakość ale miałem zawsze pretensje, że są za drodzy i za wolno się rozwijają.

No i mają problem. Weszły równie dobre rozwiązania z „Chin” za znacznie mniejsze pieniądze więc chyba delikatnie rzecz ujmując ktoś kto tworzy dopiero sobie system bezprzewodowego wyzwalania lamp błyskowych musiałby być niespełna rozumu by pójść do sklepu i kupić nowe PocketWizardy a nie np: http://www.hkyongnuo.com/e-detail.php?ID=305 dzięku którym sterujemy lampami tak jakby były na aparacie i to do 1:8000 sek/synchro.

Kolejny konkurent to oświetlenie LED. Sam mam dreszcze jak muszę użyć lamp błyskowych chociaż jak ludzie mówią potrafię nieźle nimi czarować. Wolę zestaw LEDów, które dają znacznie większą swobodę i kreatywność.

No i dla PocketWizardów nastały ciężkie czasy ponieważ przestały się sprzedawać. Pod nóż zwany „cięcie kosztów” poszły projekty i ekipa z LPA Design. Mamy więc na rynku pracy wolnych kilkoro specjalistów, autorów wieloletniego sukcesu PW. Nie należy się spodziewać rozwoju dotychczasowych projektów bo firma zapowiedziała, że weźmie się za sektor automatyki przemysłowej, gdzie zawsze jest łatwiej znaleźć zlecenia. Ciekawe czy pójdą po rozum do głowy i zmienią politykę cenową na produkty robione obecnie. Wbrew pozorom obniżenie cen nie musi powodować obniżenia dochodów bo jak będzie sprzęt dostępny również dla amatorów to sprzedaż może ruszyć. Dotychczas PW miały metkę „Tylko dla profesjonalistów” – no bo cena była…. chora.

LPA Design - siedziba
LPA Design – siedziba
Share