Nowości SONY! Alfa 7s! Ale się działo! 4K 4K 4K!

Punktualnie o 23:00 zaczęła się konferencja prasowa Sony z NABShow w Las Vegas…

Oj działo się!!! Wszystko pod znakiem 4K. Początkowo bardzo dużo o kamerach video w każdym segmencie ich wykorzystania ale co ważne Sony pokazało, że ma wizję i coś co można nazwać „pełnym systemem”. Jeden producent gwarantuje wszystko od kamer przez montaż po publikację treści od TV po wielkowymiarowe LEDy i archiwizację na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

No a na koniec doczekaliśmy się…. Jest nowa Alfa 7s (w serii NEX)! Popatrzcie na parametry:

ALFA7s_1Co tu dużo mówić…. mamy najlepszy aparat do kręcenia video na świecie. Każdy, kto umie czytać ww dane i pasjonuje się filmowaniem ma teraz opad szczęki. Ale również fotografujący powinni być zachwyceni bo dla większości zastosowań nie jest potrzebna lampa błyskowa. Nieprawdopodobna dynamika matrycy + możliwość normalnego używania (czyli nie w przypływie rozpaczy bo zdjęcie będzie i tak beznadziejne ale cóż zrobię…) bardzo wysokich wartości ISO np. 3200 to dla tego aparatu ISO bez straty jakości i szumów.

No ale podobno wszystko ma się kręcić wokół filmów. No to mamy tu czysty sygnał 4K wysyłany na łącze HDMI. Oznacza to nie mniej ni więcej ale krystalicznie czysty obraz zapisany na rekorderze. Po co to? Ano dopóki telewizory 4K nie staną się tak popularne jak zwykłe LCD 32″ to możemy produkować cudownej jakości materiały FHD.

Jak ktoś nie chce korzystać z zewnętrznego osprzętu to mamy niezłe kodeki pozwalające schować w dłoniach kamerę 4K! Mamy już pierwszy film demonstrujący możliwości filmowe aparatu i jest to jakość nieprawdopodobne szczególnie zobaczcie ostatnie fragmenty w świątyni! Taka żyleta w takim oświetleniu! Szacun!

A to prezentacja aparatu:

No dobra trzeba iść spać bo wrażeń było co nie miara, a konferencja sama w sobie znakomicie poprowadzona. Jak rzadko kiedy mam ochotę pobawić się tą nowością Sony!

I jeszcze jedna stop-klatka z konferencji…

ALFA7s_2

 

I nasz bohater tej nocy:

CX78500_movie_image_03-1200Wersja z osprzętem video – statyczna…

CX78500_LifeStyle_wMen_ExpSep2015_DSC00365-1200…i outdoor!

CX78500_wVX9111_right-1200

 

SONY Alfa 7S

Dobranoc!!! Chyba nie zasnę łatwo!

 Krzysztof Kobus

 

Share