Niezwykły koncert w Krakowie dla przyjaciół Chorwacji!

Na zaproszenie polskiego oddziału Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej do Krakowa przyjechał zespół (czyli chorwacku KLAPA) SMRIKA.

SMRIKA została założona 10 lat temu przez najlepszych wokalistów znanych chorwackich klap, („Nostalgija”, „Kampanel”, „Grdelin”, „Subrenum”, „Teuta”, „Solaris” ..). Wokaliści klapy śpiewają w swoich macierzystych zespołach, ale od czasu do czasu spotykają się przy okazji różnych projektów w składzie od 4 do 8 członków. Można powiedzieć, że jest to reprezentacja chorwackich klap. Zespół w swoim repertuarze poza standardowymi utworami a capella, posiada szereg popularnych utworów dalmatyńskich z towarzyszeniem instrumentów (2 mandoliny, 3 gitary). Od lat klapa występuje na terenie całej Chorwacji za granicą.

Członkowie klapy SMRIKA:

MARIO MARKOVINA (pierwszy tenor, mandolina), MIRO BUŠAC (drugi tenor, gitara), ANTONIO MIHOTIĆ (drugi tenor), FRANKO ROMAN (baryton, gitara, bas gitara), SLAVEN BOLANČA (baryton, mandolina), MARIO ALAJBEG (baryton, pierwszy bas), MIRO TRGO (drugi bas), IVO RAIČ (drugi bas, gitara)

Z Polski przyjechali przyjaciele Chorwacji – dziennikarze, podróżnicy, ci którzy nie tylko pokochali ten „Mały kraj na wielkie wakacje”. Wszystkim zarządzał Dyrektor polskiego oddziału Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Bojan Baketa z ekipą ze swojego biura. Zaszczyciła koncert swoją obecnością również J. E. Andrea Bekić, Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce. Było ciepło, rodzinnie. A wszystko na krakowskim Kazimierzu w stylowych wnętrzach Hotelu Rubinstein. Po części oficjalnej nastąpiła ta nieoficjalna – długo w noc przy znakomitym chorwackim winie śpiewom i opowieściom nie było końca…

Ja tradycyjnie wziąłem ze sobą aparat – niewielki Sony a6000. Miałem się poleniwić, ale już po pierwszych taktach stwierdziłem, że muszę udokumentować chociaż we fragmentach koncert. Tak powstały zdjęcia i film. Wszystko kręcone na ISO 3200 ponieważ oświetlenie jak to w piwnicy… 😉 . Aparat sprawdził się znakomicie, a niewielkie wymiary dawały możliwość robienia ujęć filmowych, których normalną kamerą byłoby trudno wykonać (nie mówiąc o braku tak szerokiego kąta). Aparat zaskoczył też znakomitym dźwiękiem. Nie brałem zewnętrznego mikrofonu. Starałem się być jednym z gości takich co robią zdjęcia komórką, a nie plątającym się fotografem.

Efekty fotograficzne wieczoru to zdjęcia (niżej dwa montaże) oraz fotokast filmowo-fotograficzny. Zapraszam do obejrzenia!

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

Zespół (klapa) SMRIKA - koncert w Krakowie
Zespół (klapa) SMRIKA – koncert w Krakowie

Polecam obejrzenie w FHD bezpośrednio w YouTube: http://youtu.be/O1Cewtm5GYc

Zespół (klapa) SMRIKA - po koncercie w Krakowie
Zespół (klapa) SMRIKA – po koncercie w Krakowie, część nieoficjalna imprezy…

Share