Minix NEO X8-H Plus – media hub

Wstęp

Wczoraj zapukał kurier i przyniósł (nawet jak dla mnie) niezwykłe urządzenie. Minix NEO X8-H Plus bo o nim to mowa jest hmmm… media hubem.

Nowa jakość integracji mediów

Dotychczas do prezentacji używaliśmy playera multimediów. Pudełko z elektroniką i niekiedy dyskiem twardym w środku miało za zadanie jak najlepiej wyświetlić materiał filmowy. Naszym nr 1 był Asus O!Play dający wspaniały obraz i tyle. Minix ma go zastąpić, ale również zintegrować wszystkie multimedia jakie mamy w domu. Telewizor staje się w pewnym momencie właściwie tylko monitorem. Aaaa… SmartTV zakrzykniecie. I tak, i nie. SmartTV w telewizorze to jest kompletne nieporozumienie, to taka multimedialna proteza. I nie jest ważne jak drogi i jak bardzo Smart będzie ten TV tego Smart w nim będzie niewiele przynajmniej jak porówna się go z Minix’em. Dlatego potrzebne jest znacznie bardziej zaawansowane urządzenie. Urządzenie, które się nie zestarzeje za pół roku i nie będzie irytować komunikatami typu „unsupported format”.

Minix NEO X8-H Plus to więc coś więcej niż player to niewielki komputer dzięki któremu masz WYGODNY i szybki dostęp do wszystkich zasobów własnych i… świata. Wiecie jak wspaniale wyglądają filmy z YouTube nawet te w UHD (potocznie 4K)? Genialnie! Dzięki Minix’owi mam dostęp do wszystkich udostępnionych dysków, macierzy, mogę przeglądać filmy, zdjęcia, słuchać muzyki. Mam dostęp do internetu i jego wszystkich zasobów z pocztą i FB na czele.

Minix NEO X8-H Plus specyfikacja

Jest taka, że każdemu, kto zna się trochę na rzeczy uginają się nogi z wrażenia.

  • procesor czterordzeniowy Cortex A9r4
  • grafika ośmiordzeniowa Octo-Core Mali 450
  • sprzętowe dekodowanie do: H.265 HEVC 2160p
  • sieć: 802.11ac Dual Band Wi-Fi (2.4GHz/5.0GHz), Bluetooth 4.0, gn. sieciowe Gigabit
    (Uwaga! Najnowsze WiFi 802.11ac!)
  • wyjście video: HDMI 1.4b, do 4K @ 30fps
  • formaty video: DAT/MPEG/MPE/MPG/TS/TP/VOB/ISO/AVI/MP4/MOV/3GV/FLV/MKV/M2TS/MTS/M4V/WMV/ASF/RM/RMVB
  • najnowszy Android KitKat na pokładzie.
Minix NEO X8-H Plus
Minix NEO X8-H Plus

Po podłączeniu

Pierwsze obserwacje to niesamowita szybkość działania i krystaliczny obraz.
Żadnych, lagów, zawieszania się. Film w 4K wyświetla przez player z poziomu XBMC ciągnąc go w sieci z komputera w biurze bez najmniejszego zająknięcia! Łatwa i elestyczna konfiguracja. Dodajesz do menu to co chcesz, a nie walczysz z milionem niepotrzebnych ikon i aplikacji. Po podaniu dostępu do sieci i danych do korzystania ze sklepu Play działa wszystko dokładnie tak jak Android na tablecie. Z ciekawostek: jest wbudowany czytnik kart SD, pilot, a raczej mysz z żyroskopem znakomicie pomaga ogarniać menu, klawiatura BT działa znakomicie

Myślę, że wkrótce szerzej zaprezentuję tego Minix’a. Firmę zresztą obserwuję od dawna i niezwykle się rozwijają i co ważne ich produkty to nie zawieszające się wynalazki, z którymi tylko człek się naużera – to działa. Za chwilę będzie jeszcze wersja 64-bitowa Minix’a!

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

Share