Lightroom 6.6.1

Bardzo dobra wiadomość dla użytkowników programu Adobe Lightroom. Z wersji 5.x.x skok do 6.6.1 i najważniejsze jest, że ten update przynosi ZNACZĄCY przyrost szybkości działania programu! Wreszcie wzięto się za optymalizację kodu i efekt jest.

Lightroom 6.6.1
Lightroom 6.6.1

Dodatkowo wprowadzono nowe funkcje z czego największe emocje wzbudziła:

  • GUIDED TRANSFORMS – to funkcja, której brak powodował przechodzenie do PhotoShop’a by poprawić geometrię zdjęcia

Niestety ta funkcja jest dostępna WYŁĄCZNIE w wersji CC, czyli jeżeli macie subskrypcję oprogramowania Adobe w Creative Cloud. To efekt pazerności Adobe i kompletnego lekceważenie tych, którzy kiedyś kupili wersje pudełkowe (standalone) oprogramowania. Tak naprawdę to kolejny update do wersji standalone naprawia błędy Adobe popełnione przy programowaniu, a nie dodaje nowe użyteczne narzędzia jak w wersji CC.

Dlaczego więc nie zapisać się co CC i cieszyć wszystkimi nowościami? Ano dlatego, że jak raz zaczniesz to… nie masz wyjścia! Kiedy zawiesisz swoje uczestnictwo w CC na przysłowiowym kołku to pozostajesz BEZ OPROGRAMOWANIA! I wtedy to ty masz problem… Oczywiście dla Adobe ważna jest tylko kasa, a kultura i szacunek wobec użytkowników dzięki którym firma wyrosła to już nie jest ważne…

Czy warto więc dla użytkowników standalone instalować wersję 6.6.1 – TAK, ponieważ oprogramowanie jest wreszcie zoptymalizowane i działa szybciej.

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl

 

Share