Lampa błyskowa Yongnuo 660 (uniwersalna)

Czekamy na nową lampę błyskową Yongnuo 660. To lampa uniwersalna którą możemy włączyć do zestawu np. takiego jak ten, który opisałem tutaj jako zestaw do strobingu na rok 2016!

Yongnuo 660 fot 1

Dlaczego ta lampa ma być wyjątkowa skoro mamy genialną lampę Yongnuo 560 w wersji IV (odpowiednik np. Canona 580 EX II)? Ano dlatego, że te lampy mogą przejąć sterowanie innymi lampami kiedy np. zepsułby się nam sterownik YN-560 TX! Wtedy jedna z lamp steruje innymi jak wspomniany sterownik. Tylko… tylko mamy do dyspozycji 3 grupy, a sterownik daje możliwość wykorzystania 6 grup!

Yongnuo 660 fot 2

Co więc wymyślił Yongnuo? Lampę silniejszą bo z GN 66 przy zoomie 200mm, ale nie siła tu najważniejsza – ważne jest to, że lampa przełączona w tryb NADAJNIKA (sterownika) potrafi sama ustawić 6 grup lamp!

Pamiętajcie, że ja zawsze zakładam najgorsze… Jestem nie w studio, ale na końcu świata i padł mi sterownik… zgodnie z założeniami lamp 560 IV muszę ograniczyć sterowanie do 3 grup lamp.  Kiedy będę miał w zestawie chociaż jedną lampę 660 to… wszystko zostaje tak samo… Ta lampa w pełni przejmie zadania sterownika YN-560 TX! GENIALNE!

Jak na razie pozostaje czekać… Ale jaka miła perspektywa przed nami!

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl

 

Share