iBUBBLE – podwodny DRON!

Do latających się przyzwyczailiśmy – ot bzyczą dość często nad nami. Ale co ze środowiskiem podwodnym? Są drony wodoodporne czyli jak wpadnie do wody to wystartuje i się otrzepie z kropelek, ale taki dronik dokumentujący nurkowania… Bajka! No ale z drugiej strony po co dron skoro można wziąć GoPro do ręki i gotowe… No nie do końca gotowe i w większości takich filmów nie da się później oglądać. Czy podwodny dron pomoże? Na pewno tak. Ma za zadanie pływać obok nas i filmować. Taki dronek to też idealna pomoc dla podwodnych archeologów. To co do tej pory wymagało nurków lub koszmarnie drogiego sprzętu może będzie dało się załatwić takim dronem. Oczywiście chodzi o szybkie rozpoznanie – zajrzeć pod wodę i zobaczyć czy wrak, czy może podwodna skałka.

Może wkrótce marzenia o czymś prosty i łatwym w obsłudze się spełnią i będzie to jak rewolucja w dronach latających dzięki firmie DJI – czas na iBUBBLE!

iBUBBLE - podwodny dron
iBUBBLE – podwodny dron (screen YT)

Nie da się ukryć, że pomysł genialny w swej prostocie. Mamy mini okręt podwodny, do którego wkładamy kamerę GoPro Hero. Podobny do komputera nurkowego zegarek pozwala na zmianą trybu pracy lub… ręczne sterowanie pod wodą. Takie tryby znane z zaawansowanych dronów powietrznych jak „follow me” (płyń za mną) czy opłyń mnie dookoła filmując ma być czymś jak najbardziej normalny.

iBUBBLE - screen YT
iBUBBLE – screen YT

Parametry techniczne całkiem niezłe:

  • głębokość do 60 metrów
  • czas działanie do godziny
  • zabezpieczenie przed utratą drona (wynurzenie, przypłynięcie do nurka)
  • dwa własne światła po 1000 lumenów każde
  • zasięg pływania przy nurku do 25 metrów
  • możliwość sterowania zdalnego kablem z łodzi

Podwodny dron jest w fazie końcowego przygotowania do produkcji (wrzesień 2017).  Strona projektu na INDIEGOGO. Zobaczcie film z prezentacji iBUBBLE:

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl

Share