GoPro kończy z najtańszymi kamerami

Kiedy pisałem o kłopotach firmy GoPro związanych z dramatycznym spadkiem sprzedaży w porównaniu z planami to należało się spodziewać środków zaradczych. Wiele osób zwracało uwagę, że główna przyczyna to konkurencja tanich wyrobów z Chin. Te tanie kamery często dwukrotnie tańsze niż GoPro dawały klientom wystarczającą jakość (a niektóre dawały więcej niż podstawowe GoPro) więc po co wydawać dwa razy więcej pieniędzy?

Efekt? GoPro porzuca produkcję kamer dla masowego odbiorcy – tych najprostszych i najtańszych, gdzie trudno na rynku kopać się z chińskim koniem. Skupia się na dopracowaniu oprogramowania i domyślnie rynku profesjonalnym, który jest zdominowany przez GoPro chociaż po ostatniej premierze Sony też wiele może się zmienić!

koniec_3_GoPro_HERO

Modele, które w 1 połowie 2016 przestaną być produkowane to: GoPro HERO, HERO+ i HERO LCD. Szczerze powiedziawszy zawsze dziwiło mnie takie rozdrobnienie GoPro. Pewnie nie było by tak dużych problemów gdyby obniżyć mocno ceny podstawowych HERO 4. Wtedy jednak kuszenie marką by pomogło. A tak wielkie koszty produkcji, marketingu i… klapa.

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl

 

Share