GoPro KARMA – dron od GoPro

GoPro zaprezentowało poza nową serię kamer GoPro HERO 5 swoją konstrukcję drona. Jeżeli spodziewacie się, że zdetronizuje drony DJI Phantom to się mylicie. Wiele osób myślało, że tak będzie ale nie, to raczej powietrzny asystent, a nie zaawansowana platforma latająca do fotografowania i filmowania.

Dron GoPro KARMA
Dron GoPro KARMA

GoPro KARMA jest na pewno bardzo ciekawą konstrukcją. Widać, że przemyślana i mająca być kolejnym akcesorium do kamer GoPro HERO w wersji 5 ale i 4. Na tego drona zdecydują się ci, którzy mają już którąś z tych kamer i potrzebują latającego asystenta by nie męczyć się z tyczką. Oczywiście jak dron będzie się sprawdzał w praktyce dowiemy się pewnie z ciepłych krajów bo pojawić ma się dopiero w końcu października.

Dron GoPro KARMA
Dron GoPro KARMA

GoPro KARMA to dron 2 w 1. Jest dron, który ma odpinane mocowanie kamery w formie ręcznego gimbala. Pomysł bardzo dobry. Pozwala ograniczyć ekwipunek co widać na filmie demo. Możemy filmować się w łódce z wysoka, ale też i w łódce bez kołysania obrazu. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność ładowania trzech urządzeń: drona, gimbala, aparatury. No ale sam gimbal wygląda na dobrze pomyślany. Ciekawe tylko czy ma wymienne baterie – nic o tym nie piszą, a czas pracy poniżej 2 godzin to trochę mało jeżeli trzeba akumulator ładować później 2 godziny.

Dron GoPro KARMA - gimbal
Dron GoPro KARMA – gimbal

Osiągi:

  • maksymalny dystans: 1000 metrów
  • maksymalna wysokość: 4500 metrów (rozumiem, że nad głową operatora tylko pytanie – po co?)
  • odporność na wiatr do 10 m/s (bardzo dobrze)
  • czas lotu: 20 minut
  • baterie drona: wymienne
  • aparatura działa na paśmie: 2.4G (nie dobrze o ile nie ma dodatkowych szyfrowań itd…)

Na pewno dron wygląda ciekawie ale nie można go mylić z klasą DJI Phantom. To taki latający kran kamerowy dla posiadaczy GoPro. Niewiele słychać o automatyce latania i czy dron jest w coś bardziej zaawansowanego wyposażony (GPS itp…). 

Zobacz film GoPro KARMA:

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl

 

Share