GoPro HERO 5 – bez rewolucji lecz w dobrą stronę

GoPro zaprezentowało nową serię kamer tym razem GoPro HERO 5. Nie ma rewolucji ale ruch w dobrą stronę tym bardziej jak pisałem o kłopotach GoPro konkurencja naciska bardzo. Trzeba się zdecydować w konkretny rynek bo walkę na ceny wygrali Chińczycy. Nikt komu bardziej na cenie zależy niż na jakości i profesjonalnych dodatkach nie kupi takiej HERO 5 Black.

Są to więc kamery dla bardziej wymagających.

GoPro HERO 5 Black

Przede wszystkim kamera jest wodoodporna sama w sobie. Do 10 metrów można zabrać pod wodę BEZ DODATKOWEJ OBUDOWY. To na pewno warte jest oklasków. Poprawiono również możliwości filmowe. Standardowo kręcimy w 4K z 30 klatkami na sekundę ale na pewno ciekawsza jest opcja kręcenia Full HD z prędkością 120 klatek na sekundę! Na powszechne 4K trzeba jeszcze poczekać, a świetne FHD z możliwością zwolnienia bez utraty jakości jest znakomitym pomysłem.

GoPro HERO 5 Black
GoPro HERO 5 Black

Dodatkowo kamera ma dotykowy ekran oraz nagrywa dźwięk w stereo, a z możliwości filmowych doszła elektroniczna stabilizacja obrazu. Zdjęcia zyskały tryb RAW przy rozdzielczości 12MP. Martwi oczywiście rozjechanie się pewnej liczby akcesoriów.

GoPro HERO 5 Session

Kubik podobnie jak poprzedni ma być mały więc nie ma wyświetlaczy itd… Ma trochę słabsze możliwości filmowe w FHD bo do 90 klatek/s, ale 4K pozostaje w 30 klatkach/s. Podobnie jak Hero 5 jest wodoodporna do 10 metrów.

GoPro HERO 5 Session
GoPro HERO 5 Session

 

GoPro zaprezentowało również swojego drona ale to już zapraszam do następnego postu.

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl

 

Share