Cieszę się z sukcesu Sony w 2015 roku!

Cieszę się z sukcesu Sony w 2015 roku!

Cieszę się z ich sukcesu bo byli lekceważeni, wręcz pogardzani przez Canonowców i Nikonowców. Ale po prostu robili swoje. My z Sony zaczęliśmy przygodę od NEX 5 do zdjęć głównie pod wodą. Prawie nie było obiektywów ale Sony obiecywało – nie martwcie się będą. Oczywiście można do tych bezlusterkowców podłączyć dowolny obiektyw świata, ale manualne sterowanie nie każdemu odpowiada no i co to za system bez obiektywów. Teraz mocowanie E i FE to ponad 110 obiektywów i na dodatek znakomitych! Mało tam śmiecia określanego jako „denko od słoika”.

Ale aparaty to nie wszystko, to też wspaniałe matryce z których korzysta konkurencja. Oprócz aparatów to też kamery przyprawiające parametrami o zawrót głowy, a konkurencję o próby samobójcze. Niezwykłym jest też kompatybilność aparatów i kamer korzystających z tych samych obiektywów. Jeszcze nawiązując do obiektywów – Sony nie zaczęło od kiepskich obiektywów do znakomitych aparatów, ale właśnie obiektywy to ZEISS i górna półka o najlepszym macro świata nie wspomnę (ten obiektyw też pewnie wygra swoją konkurencję)!

Na początku roku zawiozłem torby z IKEI pełne Canona do dostawcy sprzętu i zmieniłem całkiem nasz system na Sony… Wróciła radość z fotografowania! No i te wiadomości z końca roku…

Zmieniłem system z Canona na Sony (po długiej obserwacji i eksperymentach na ludziach) i mam satysfakcję. Oto wstępne podsumowanie roku 2015 zrobione przez Dpreview.com, czyli tych co lubią Canona, Nikona (mniej) i Panasonica.

NAJLEPSZE APARATY W ROKU 2015 TO:

  • z wymiennym obiektywem do 500 USD – Sony A5100
  • z wymiennym obiektywem do 800 USD – Sony A6000
  • z wymiennym obiektywem do 2000 USD – Sony A7 II
  • z obiektywem o stałej ogniskowej – Sony RX1R II
  • kompakt do video z zoomem < 8x – Sony Cyber-shot RX100 IV
  • kompakt do video z zoomem > 8x – Sony Cyber-shot RX10 II

i na koniec aparat, który zdobył jedną z najwyższych ocen w historii:

…..::::: Sony A7R II :::::……

ale…     …mamy jeszcze…

…..::::: Sony A7s II :::::…..

Prorok jaki jestem czy co? Chyba będę musiał dopisać tu wkrótce kolejnych naj… Sony…

(c) Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

Share